Co warto wiedzieć

Aktualności

Blachy antypoślizgowe jak kupować idealne do swej hali aby posiadały zarówno walory estetyczne?

Wiemy jak duże powierzchnie antypoślizgowe są w halach produkcyjnych. Według obowiązujących przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to głównie zasady dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni chociaż jednym spośród głównych aspektów są też podłogi antypoślizgowe. Głównym urazem jaki występuje w halach poprodukcyjnych jest właśnie poślizgnięcie na niedobrze zaprojektowanym podłożu. Stosowane rozmaitego typu sprzęty jak wózki widłowe, niejednokrotnie rozlana ciesz czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe robią się niebezpieczne. Oprócz podłogi potrafią być też na nich rozłożone blachy antypoślizgowe, które zaliczane są do blach perforowanych. Normalne blachy są gładkie zatem do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, jakie są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to doskonałe powierzchnie antypoślizgowe. Niezwykle dużym problemem są w okresie inwestycji akta prawne, jakie nie są jasno sprecyzowane. Nie ma określonych wytycznych, że powierzchnie antypoślizgowe winnym być wykonane w halach przemysłowych według odpowiednich norm, co powoduje przeważnie do problemów w okresie inwestycji. Często korzysta się z regulaminów, jakie używane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które decydują test pochylni. W ten sposób pomiar posłuży nam w wyznaczeniu kąta nachylenia stosowany jest do analizy właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest że jest ona uciążliwa i dość droga. Więc dużo instytucji nie stosuje się do niej. Powierzchnie antypoślizgowe potrafią być też pokryte specjalnymi farbami, jakie tworzą powierzchnie na jakiej żadna osoba się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu znakomicie pokrywa wszelkie mankamenty oraz tworzy doskonałą formę. Jednak w tym przypadku podłoże musi być bardzo odpowiednio przygotowane według pewnych etapów takich jak: przygotowanie powierzchni i potem dokładna aplikacja. Blachy antypoślizgowe https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 są produkowane według oczekiwań i zapotrzebowań zleceniodawcy. Przy indywidualnym zamówienia radzi się by klient podał:

  • rodzaj tłoczenia
  • wielkość oczka
  • grubość blachy
  • formę przetłoczenia
  • indywidualny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, jednak też podesty czy schody. Istotne jest by zaznajomić się dokładnie z ofertą oraz wybrać najkorzystniejszy model dla siebie. Wiele instytucji oferuje też transport. Czeto takie zamówienia są wykonywane w jednej części kraju, a następnie przetransportowywane bezpośrednio do firmy|, gdzie są zamontowane. Korzystnie zatem zapytać się czy istnieje taka ewentualność i o jej koszt.

Powierzchnie antypoślizgowe są potrzebne w części obiektów użyteczności publicznej, dlatego wykonawca winien zaprezentować nam ofertę, która będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Pamiętajmy, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko bezpieczeństwo swoich pracowników lub klientów, jednak też nas spokój. W przypadku urazu będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze stresem oraz większym ubezpieczeniem na przyszły rok.