Co warto wiedzieć

Aktualności

Wynajem lektora czy możemy wyselekcjonować go do prywatnego filmu?

Lektor wynajem jak wybrać tego najwłaściwszego dla nas. Nie jest to na 100% codzienna rzecz. Profesjonalny lektor zajmuje się nagrywaniem przekazów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tutaj zasadnicze znaczenie. Często zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w reklamie, jednak bardzo nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– niejednokrotnie jest wykorzystywanych w bajkach. Jest to dostępniejsza propozycja niż dubbing, jaki wymaga zatrudnienia sporo kobiet i jest o wiele bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor powinien posiadać piękny głos, lecz też doskonałą dykcję. Nie może on minusów wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, jaki obsługuje się gwarą lub ma akcent zagraniczny raczej nie jest dobrze postrzegane. Zazwyczaj zostają nimi osoby, które odbyły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to podstawą, ale tam właśnie można zauważyć tzw”perełki”. Znajomość języków zagranicznych w tym fachu także jest plusem. Nie wymaga się tutaj perfekcyjnej wiedzy jednak prawdziwego akcentu przy wymowie zagranicznych zabytków albo nazw. Wynajem lektora nie jest w współczesnych czasach skomplikowane.

Należy udać się na odpowiednie strony internetowe, na jakich umiemy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, lecz też przeczytać biografię znanej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej profesji jest niesamowicie ważny więc powinno się o niego dbać:

  • Unikać napojów lodowatych albo niezwykle ciepłych
  • pić bardzo dużo wody, aby nasze struny głosowe były stale zwilżone
  • unikać alkoholu i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać głosu

Profesjonalny lektor kto może nim zostawić: Oprócz wspomnianej strony www o sobie oraz swojej działalności korzystnie jest nasz głos umieścić w tzw. : banku głosów” Znacznie często właśnie w tych miejscach szuka się lektora do danego działania. Głos lektorski powinien być nagrany profesjonalne, dlatego aby to zrobić powinno się się do studia nagraniowego. Tam profesjonaliści ustawią wszystkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najkorzystniej. Lektor wynajem – tutaj często ukazują się ogłoszenia na różne castingi gdzie np firmy potrzebują dużego głosu do swojej produkcji. Zatem warto właśnie aby nasz głos lektorski była nagrany przez specjalistów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tu różnica jest niewątpliwie duża im sławniejszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu pracach to stawka za godzinę będzie wyższa. To jest tak jak z aktorem, im więcej filmów tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, ale wszystko tutaj uzależnione od jego kontraktu, ilości pracy. Może mieć| on własną markę, lecz też może być zaangażowany na etacie w korporacji. Alternatyw jest| naprawdę sporo. Ważne jest aby nasz głos lektorski był sławny na 100% więcej kobiet zaciekawi się naszą propozycją. Takie osoby z niezwykle atrakcyjną wymową działają także w radiu. Musimy akceptować ich głos, aby takie audycje chętnie słuchać.